Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Povolení návštěv od 13.11.2020

Povolení návštěv od 13.11.2020Datum konání:
13.11.2020

 Oznámení
S účinností od 13. 11. 2020 jsou povoleny návštěvy v našem zařízení, a to vždy po předchozí domluvě s určenými kontaktními pracovníky. Vzhledem k počtu klientů v zařízení a našim časovým možnostem jsou návštěvy omezené na maximálně 2 hodiny u jednoho klienta v jednom dni.
Jakýkoliv kontakt mezi uživatelem pobytového zařízení a další osobou (návštěvou) musí probíhat co možná nejbezpečnějším způsobem, tak aby nedocházelo k dalšímu případnému šíření onemocnění COVID_19.

Návštěvník musí dodržovat níže stanovená pravidla:

 • V částech budovy nebo pokojích, které jsou v karanténě (suspektní klienti, klienti s potvrzenou nákazou) jsou návštěvy možné pouze ve výjimečných případech. Před plánovanou návštěvou se proto informujte na níže uvedených telefonních číslech o aktuálním stavu klienta o možnostech realizace návštěvy.
 • Návštěvy budou vpuštěni do objektu pracovníkem zdravotního dispečinku, před vstupem do objektu proto telefonicky kontaktujte pracovníka na tel.č. 731 205 409, který Vás před budovou vyzvedne.
 • Při vstupu do budovy je nutné si dezinfikovat ruce a pracovník zdravotního dispečinku Vám vydá jednorázové rukavice a jednorázovou roušku. Návštěvník bude mít rukavice i roušku po celou dobu návštěvy.
 • Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně dvě dospělé osoby na jednoho uživatele ve stejném čase, u klientů v karanténě, nebo izolaci v režimu maximálně jedné dospělé osoby na uživatele Výjimky jsou možné pouze v odůvodněných případech, např. když navštěvující osoba potřebuje podporu a doprovod.
 • Každá navštěvující osoba je dotazována na symptomy koronavirové nákazy a vyplní dotazník o bezinfekčnosti. Bez vyplněného dotazníku nebude návštěva vpuštěna do zařízení. Pokud budou součástí i nezletilé osoby nebo osoby, které nejsou svéprávní nebo jsou omezeni na svéprávnosti, vyplní dotazník za tyto osoby jejich právní zástupce nebo opatrovník.
 • Navštěvující osobě je při vstupu změřena teplota. Pokud má navštěvující osoba teplotu nad 37,0 °C nebo pozitivní příznak nemoci, je návštěva zakázána.
 • Pokud je to možné, klient při návštěvě používá roušku.
 • Pokud je to možné, měly by návštěvy probíhat ve venkovních prostorách zařízení – zahrada.
 • Na pokoji klienta lze realizovat návštěvu pouze na jednolůžkovém pokoji.
 • Návštěvy u klientů na dvoulůžkovém a vícelůžkovém pokoji lze realizovat pouze ve vymezeném prostoru. Vymezená část jídelny v přízemí u osob mimo karanténu a izolaci. U klientů v izolaci a karanténě v jídelničce Covidové jednotky v přízemí. V jiných vnitřních prostorách DOZP je zakázáno se návštěvě bezdůvodně pohybovat.
 • Je zajištěné dodržování odstupů min. 2 metry mezi různými osobami s výjimkou rodinných příslušníků, resp. návštěvy. Kontakt mezi uživatelem lůžkového zařízení a návštěvou na kratší vzdálenost se doporučuje na co nejkratší dobu.
 • Prosíme návštěvníky, aby potraviny, které dovezou, případně budou chtít uložit pro klienta na oddělení, byly trvanlivého rázu v originálních obalech.

Děkuji všem za dodržení výše uvedených opatření, slouží k ochraně našich klientů.
„Společně to zvládneme“

Bc. Marie Wetterová
Ředitel

Kontaktní osoby:

 

Ve Velkých Opatovicích 11. 11. 2020