Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZMĚNY v organizaci návštěv OD 01.02.2021

ZMĚNY v organizaci návštěv OD 01.02.2021Oznámení


Návštěvy v našem zařízení jsou povoleny, a to vždy po předchozí domluvě s určenými kontaktními pracovníky. Vzhledem k počtu klientů v zařízení a našim časovým možnostem jsou návštěvy omezené na maximálně 2 hodiny u jednoho klienta v jednom dni.
Jakýkoliv kontakt mezi uživatelem pobytového zařízení a další osobou (návštěvou) musí probíhat co možná nejbezpečnějším způsobem, tak aby nedocházelo k dalšímu případnému šíření onemocnění COVID_19.

Návštěvník musí dodržovat níže stanovená pravidla:

  • V částech budovy nebo pokojích, které jsou v karanténě (suspektní klienti, klienti s potvrzenou nákazou) jsou návštěvy možné pouze ve výjimečných případech. Před plánovanou návštěvou se proto informujte na níže uvedených telefonních číslech o aktuálním stavu klienta o možnostech realizace návštěvy.
  • Návštěvy budou vpuštěni do objektu pracovníkem zdravotního dispečinku, před vstupem do objektu proto telefonicky kontaktujte pracovníka na tel.č. 731 205 409, který Vás před budovou vyzvedne.
  • Při vstupu do budovy je nutné si dezinfikovat ruce a pracovník zdravotního dispečinku Vám vydá jednorázové rukavice a respirátor třídy PPF2, nebo KN95. Návštěvník bude mít rukavice a respirátor po celou dobu návštěvy.
  • Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně dvě dospělé osoby na jednoho uživatele ve stejném čase, u klientů v karanténě, nebo izolaci v režimu maximálně jedné dospělé osoby na uživatele Výjimky jsou možné pouze v odůvodněných případech, např. když navštěvující osoba potřebuje podporu a doprovod.
  • Návštěvník musí před realizací návštěvy doložit potvrzení o negativním testu na Covid. Naše organizace neprovádí u návštěvníků POC test při příchodu, návštěvník si musí testování zajistit u svého lékaře. Návštěvu lze připustit pouze za podmínky, že osoba navštěvující uživatele se podrobí před zahájením návštěvy POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, a to s negativním výsledkem; tento požadavek se nevztahuje na osoby, které absolvovaly nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad, a na osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad.
  • Návštěvy u klientů na dvoulůžkovém a vícelůžkovém pokoji lze realizovat pouze ve vymezeném prostoru. Vymezená část jídelny v přízemí. U klientů v izolaci a karanténě bude návštěva povolena pouze ve výjimečných případech. V jiných vnitřních prostorách DOZP je zakázáno se návštěvě bezdůvodně pohybovat.
  • Je zajištěné dodržování odstupů min. 2 metry mezi různými osobami s výjimkou rodinných příslušníků, resp. návštěvy. Kontakt mezi uživatelem lůžkového zařízení a návštěvou na kratší vzdálenost se doporučuje na co nejkratší dobu.
  • Prosíme návštěvníky, aby potraviny, které dovezou, případně budou chtít uložit pro klienta na domácnosti, byly trvanlivého rázu v originálních obalech.

Děkuji všem za dodržení výše uvedených opatření, slouží k ochraně našich klientů.
„Společně to zvládneme“

Bc. Marie Wetterová
Ředitel

Kontaktní osoby:

 

Ve Velkých Opatovicích 01.02.2021