Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Stimulační program

Stimulační program

Psycholog Mgr. Zdeněk Březa a speciální pedagožka, terapeutka Mgr. Lenka Osladilová řeší s našimi klienty pomocí psychoterapeutických přístupů osobnostní, vztahové či emoční potíže, psychické obtíže, problémy s chováním – během individuálních a skupinových sezení.

Na mentální či kognitivní složku osobnosti se zaměřují při poskytování stimulačních programů našim klientům. Kombinují vzájemně se doplňující přístupy jako například kognitivní terapii – především Instrumentální obohacování dle R. Feuersteina, pohybovou terapii, percepčně – motorickou terapii, psychorelaxaci a další. Cílem setkání je udržet a rozvíjet do nejvyšší možné míry poznávací dovednosti klientů, jemnou a hrubou motoriku, komunikační dovednosti, koordinaci atd. Kromě psychoterapií a stimulačního programu probíhá pod vedením psychologa a speciálního pedagoga řešení reálných problémů klientů ze sexuální oblasti – též i výchova a vzdělávání v dané tematice.

Zaměstnanci konzultují s terapeuty možné postupy, jak se chovat a jednat s klienty, i problémy, které se občas mezi klienty vyskytnou.

Více informací najdete na www.specialnipedagog.cz

SNOEZELEN

Snoezelen je multisenzorické prostředí, vede k relaxaci, je místem setkání v klidné atmosféře uvolnění a důvěry. Může také aktivizovat a přinášet radost a pocit vzájemného sdílení. Máme připravená různá témata pro terapii. Vždy si místnost před terapií připravíme nasvícením světelných efektů (bublinkový válec, třásně, luminiscenční náladová koule),  provoníme aromaterapií. Připravíme hudbu, např. zvuky zvířat a do projektoru připravíme prales se zvířaty. Při vstupu uživatele přivítáme zvukem zvonečku, k usazení nabídneme polohovací křeslo nebo místo k ležení s polštáři. Pustíme projektor a hudbu. Nabízíme mušle, písek nebo různé pomůcky pro procvičení jemné motoriky. Po celou dobu pozorujeme reakce a projevy uživatele. Délka je asi 45-60 min. Po ukončení se opět rozloučíme zvukem zvonečku.

Stimulační program Stimulační program Stimulační program

Máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů