Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
Festiválek v Rudce
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Chráněné bydlení

Chráněné bydlení

 

Poslání, cíle, zásady

Posláním a cílem chráněného bydlení Paprsek, příspěvkové organizace, Velké Opatovice, je vytvářet takové podmínky, které umožní osobám s mentálním postižením nebo kombinovaným postižením žít v přirozeném prostředí s co nejmenší mírou podpory, formou skupinové domácnosti v běžné bytové zástavbě. Pomoc a podpora vychází z individuálních potřeb jednotlivých osob, respektujeme jejich základní lidská práva a svobody.

Při naši práci ctíme tyto zásady:

  • Individuální přístup
  • Partnerství a spolupráce
  • Důstojnost
  • Podpora samostatnosti

O koho pečujeme? 

Osoby s kombinovaným postižením - osoby ve věku od 19 let s mentálním postižením v kombinaci s tělesným a smyslovým postižením, které mají sníženou soběstačnost z důvodu tohoto postižení a jejich situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, (např. lehké a středně těžké mentální postižení, případně v kombinaci s tělesným postižením např. osoby schopné samostatného pohybu a orientace při použití kompenzační pomůcky /chodítko, berle/, nebo osoby, jejich postižení zraku a sluchu musí být částečně zachováno, zachovány zbytky orgánů posílené např. fungující kompenzační pomůckou).

Osoby s mentálním postižením - osoby ve věku od 19 let s mentálním postižením, které mají sníženou soběstačnost z důvodu tohoto postižení a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby (např. osoby s lehkým a středně těžkým mentálním postižením schopné samostatného pohybu a orientace).

 

Volná místa v chráněném bydlení

Jak to v našich chráněných bydleních chodí? A máme aktuálně volná místa? Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme. Kontaktujte nás pomocí on-line formuláře nebo se ozvěte telefonicky.

Máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů