Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Ubytování > Domácnost 6

Domácnost 6

6. Domácnost – tréninková, v této domácnosti si budou klienti za podpory personálu pečovat a zajišťovat své potřeby a chod domácnosti vlastními silami. Společně s personálem budou řešit běžné situace, které přináší život. Budou se učit jak vést domácnost, provádět úklid, prát, plánovat. Čelit každodenním situacím, problémům. Tak aby mohli přejít do chráněného bydlení a žít v běžné společnosti. Personál bude nápomocen 13 klientům. Domácnost se nachází v I. NP, je přístupná hlavním vchodem do objektu (schody, výtah), skládá ze společné kuchyně s jídelnou, která slouží i jako společenský prostor, v domácnosti jsou k dispozici 4 samostatné koupelny (1x vana, 3x sprcha, 3 samostatné toalety). V domácnosti jsou klientům k dispozici 3 jednolůžkové , 2 dvoulůžkové a 2 třílůžkové pokoje. Domácnost je vybavena standartním nábytkem a dalším vybavením (sporák, lednice, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, pračka, televize, možnost připojení na wifi).

Součástí této domácnosti je jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním vybavením, kuchyňskou linkou, varnou deskou, lednicí, televizí. V tomto pokoji bude personál nápomocen v základních úkonech jak vést domácnost, jak pečovat o sebe a své věci. Nastanou však určitě situace, kdy bude nutné aby danou věc provedl personál, druhá osoba. Snahou všech bude udržení stávajících schopností a dovedností. V určitých oblastech jim bude nápomocen personál zařízení, který jim zajistí velký úklid, vypere.

Máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů