Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Ubytování > Domácnost 9

Domácnost 9

9. Domácnost – pečující, v této domácnosti bude většina klientů plně odkázána na pomoc ze strany personálu. Ten o ně bude pečovat, zajišťovat veškeré úkony kolem jejich osoby ve všech oblastech. Pracovníky zařízení bude zajišťován úklid, praní prádla, strava bude připravena, přepravována z centrální kuchyně a podávána přímo v domácnosti. Nachází se ve II. NP, je přístupná hlavním vchodem do objektu – schody a výtahy. Nabízí společnou jídelnu pro 13 klientů s kuchyňskou linkou, která zároveň slouží jako obývací pokoj. V domácnosti je 5 jednolůžkových pokojů, 1 dvoulůžkový pokoj a 2 třílůžkové pokoje. K potřebám poslouží - 3 toalety, 1 koupelna s vanou, 3 koupelny se sprchou. Domácnost je vybavena standartním nábytkem a dalším vybavením (sporák, lednice, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, pračka, televize, možnost připojení na wifi).

Součástí této domácnosti je jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním vybavením, kuchyňskou linkou, varnou deskou, lednicí, televizí. V tomto pokoji bude personál nápomocen v základních úkonech jak vést domácnost, jak pečovat o sebe a své věci. Nastanou však určitě situace, kdy bude nutné aby danou věc provedl personál, druhá osoba. Snahou všech bude udržení stávajících schopností a dovedností. V určitých oblastech jim bude nápomocen personál zařízení, který jim zajistí velký úklid, vypere.

Máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů