Česky English

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
Majáles 2024
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Domov pro osoby se zdravotním postižením > Ubytování

Ubytování

Celková kapacita domova pro osoby se zdravotním postižením Paprsek, p. o., Velké Opatovice je 88 lůžek, v domově je celkem 9 domácností. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje.

Ubytovací budova je třípodlažní objekt. Každé patro je dělené na levou (A) a pravou (B) část. Je tvořeno dvěma rovnoběžnými chodbami, Po obvodu budovy jsou pokoje uživatelů, obývací pokoje a kuchyňky s jídelnami. Ve středové části jsou umístěny koupelny, toalety a prostory pro obsluhující personál a skladové prostory. Na ubytovací část přímo navazuje čtyřpodlažní budova, kde ve třech podlažích jsou společenské prostory ke kulturnímu vyžití, návštěvní místnost a místnosti pro aktivizační a zájmové činnosti našich uživatelů.

Všechny pokoje jsou vybaveny standardním nábytkem – postele, noční stolky, šatní skříně. Po dohodě s poskytovatelem si může uživatel pokoj vybavit vlastním nábytkem, dle svého přání dalšími drobnými předměty, které mu budou zpříjemňovat prostředí. uživatelé si s sebou mohou přinést televizor a rádio. Poplatky za používání si hradí každý sám. Pokoje jsou vybaveny signalizačním zařízením s možností komunikace s ošetřujícím personálem. Pokoje pro uživatele se zdravotními problémy jsou vybavené polohovatelnými pojízdnými lůžky s hrazdičkami, toaletními židlemi a dalšími pomůckami dle individuálních služeb uživatele.

Vstup a pohyb ve všech prostorách zařízení je pro uživatele bezbariérový. Návštěvy jsou umožněny uživatelům přijímat každý den, zařízením jsou vítány, protože podporují přirozené vazby uživatele. Doporučená doba pro návštěvy je od 9 – 19 hodin, po dohodě s personálem je však možné návštěvy uskutečnit i mimo tuto dobu. Uživatel je oprávněn užívat dle svých potřeb společné prostory v zařízení poskytovatele společenské místnosti a aktivizační místnosti, včetně pracoven a celý areál parku, který nabízí možnost procházek, posezení na lavičkách, případně i vyjížděk na invalidním vozíku.

Při praní, žehlení a drobných opravách ložního a osobního prádla a ošacení uživatelům dopomáhá personál domácnosti, nebo lze využít služeb prádelny přímo v zařízení. Při úklidu všech společných prostor a pokojů je uživatelům vždy k dispozici personál domácnosti, eventuelně je zabezpečován vlastními pracovníky našeho zařízení.

Domov pro osoby se zdravotním postižením - Ubytování       Domov pro osoby se zdravotním postižením - Ubytování       Domov pro osoby se zdravotním postižením - Ubytování       Domov pro osoby se zdravotním postižením - Ubytování

Máte dotaz? Napište nám.

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů